Hizmetlerimiz

Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini yüksek tutmayı hedefleyen ALP SOSYAL HİZMETLER LTD.ŞTİ. verilen hizmet sonrası yüksek kaliteye ve büyük faydaya önem vermektedir.Konusunda uzman personelden oluşan geniş kadrosu ve Türkiye genelinde oluşturduğu büyük ağ ile; “Kalorimetre, Su Sayacı, Elektrik Sayacı, Klima” üzerine hizmetler vermektedir.

 

Kalorimetre Nedir?

Kalorimetre ısının ne kadar kullanıldığını ölçen bir alettir. Merkezi ısıtma sistemleri için kullanılan kalorimetre, her birimin yani her dairenin ne kadar tüketim yaptığını hesaplamak için dairelere takılan bir alettir. Hassas ve doğru bir ölçüm yapmak adına en iyi kalorimetrelerin takılması ve kullanılması önemlidir. Öte yandan kalorimetrenin içeriğinde elektronik ve mekanik aksamlar bulunmaktadır.

Kalorimetrenin en önemli amacı ne kadar tüketim yapıldığının ölçülmesidir. Ölçümlemenin yapılmasının sebebi de bir evin ne kadar tüketim yaptığını ölçmektedir. Özellikle tüketimin fazlalaştığı kış aylarında hassas ölçümler yaparak hem ne kadar tüketim yapıldığı görülmüş olur. Bir yandan sorunsuz bir şekilde kullanım yapılması neticesinde iyi bir şekilde montajı da yapılmaktadır.

Su Sayacı Nedir?

Su sayacı; su tesisatının girişine bağlanarak, evlerde veya iş yerlerinde kullanılan suyun miktarını belirleyen ve kullanılan suyun bedelinin Sular İdaresi tarafından tahsiline yardımcı olan bir ölçü aletidir. İçinden geçen suyun miktarını, üzerinde bulunan bir ekranda, hacim (m3) cinsinden gösterir.

Elektrik Sayacı Nedir?

Elektrik sayacı, elektrik enerjisi üretilen veya tüketilen devrelerdeki üretilen ya da tüketilen işi direkt olarak ölçen ölçü aletine denir. Elektrik sayaçlarının hem doğru akım devrelerinde hem de alternatif akım devrelerinde kullanılabilen türleri vardır.